Hlavní navigace

Microsoft: Kvůli COVID-19 nesplníme očekávání v PC prodejích

27. 2. 2020

Sdílet

Microsoft - Windows 10 - laptop - notebook Autor: Microsoft

Microsoft včera v tiskové zprávě upozornil, že se mu nejspíše nepodaří v aktuálním čtvrtletí splnit původní cíl tržeb v divizi osobních počítačů.

Na vině jsou váznoucí dodávky součástek z Číny, přestože se čínská vláda zavázala obnovit provoz továren zavřených po prvotním úderu koronaviru, v praxi k nim dochází jen velmi liknavě a mnohem pomaleji, než by globální ekonomika potřebovala. Microsoft se zřejmě na krizový scénář začal připravovat již začátkem roku, koncem ledna totiž firma uvedla nezvykle široký rozsah očekávaných příjmů pro třetí fiskální čtvrtletí (mezi 10,75 a 11,15 miliardami amerických dolarů).

Vedle hardwarových produktů, které vždy tvořily menší část příjmů společnosti, zahrnuje divize osobních počítačů také pro Microsoft ikonický operační systém Windows, zde poptávka podle společnosti navzdory nejistotě na trhu zůstává beze změn, to samé prý platí i pro ostatní pilíře byznysu společnosti. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).