Hlavní navigace

Microsoft Word překročil na Androidu miliardu instalací

15. 7. 2019

Sdílet

Mobilní verze Microsoft Wordu překročila miliardu instalací registrovaných v aplikačním obchodu Google Play, podařilo se mu to jako vůbec prvnímu původnímu produktu Microsoftu v historii. Na fakt upozornil web Android Police.

Ostatní klíčové aplikace ze sady Office (Excel, PowerPoint, OneNote a OneDrive) se nalézají zhruba na polovině této hodnoty, hůře je na tom pouze e-mailový klient Outlook for Android s přibližně 100 miliony instalací. Když pomineme Microsoft, najdeme jen poměrně málo společností, kterým se podařilo miliardovou metu na Androidu (alespoň z oficiálního aplikačního obchodu od Google) zatím překonat, vedle samotného Google, který ale má při srovnávání trochu neférovou výhodu, se jedná například o aplikace Facebooku, nalezneme zde ale i Microsoftem koupený Skype. Celkem se jedná o několik desítek aplikací. Další pomyslná meta, kterou Google Play registruje, je 5 miliard instalací. Této pozici zatím svrchovaně vládne Google. 

Podobně jako u aplikací samotného Google nemusí počet instalací ještě úplně reflektovat jejich skutečnou uživatelskou popularitu, protože podobně jako ony i Microsoft Word bývá často na telefonech předinstalován. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).