Hlavní navigace

Ministerstvo nechtělo dát Telly informace o DVB-T2, u soudu prohrálo

27. 7. 2021

Sdílet

Telly Autor: Telly

Ministerstvo průmyslu a obchodu nemůže tajit informace k posuzování českého přechodu na DVB-T2 Evropskou komisí a musí poskytnout i veškerou korespondenci, která v této věci proběhla. Vyplývá to z pravomocného rozsudku Městského soudu v Praze, který v prosinci rozhodoval o žalobě operátora Telly. Na dosud neznámý případ upozornila Česká asociace satelitních operátorů, která připravila souhrn svých aktivit za poslední rok a půl.

Firma Telly (dříve Digi CZ) chtěla po ministerstvu veškeré otázky a žádosti o informace, které zaslala Evropská komise České republice v souvislosti s prenotifikačním řízením kvůli přechodu na DVB-T2. Požadovala také veškeré materiály, analýzy, odpovědi a jiné podklady připravené ministerstvem jako reakce na otázky z Bruselu.

Ministerstvo však tyto žádosti ještě pod vedením Marty Novákové odmítlo. Zdůvodnilo to tím, že řízení u Evropské komise v té době ještě probíhalo a v podkladech jsou obvykle citlivé informace související s hospodářskou činností podniků. Přístup veřejnosti k takovým informacím by mohl ohrozit rovnováhu v řízení u Evropské komise. 

Podle soudu bylo však takové vysvětlení ministerstva nekonkrétní a neodůvodněné, nesplnilo ani minimální standardy. „Rozhodnutí jsou dílem nezákonná (…) a dílem nepřezkoumatelná,“ konstatovala soudkyně Gabriela Bašná. Soud proto zamítavé rozhodnutí ministerstva zrušil.

„Ministerstvo se proti tomuto rozsudku neodvolalo a informace (podklady pro notifikaci veřejné podpory související s DVB-T2 a uvolněním pásma 700 MHz) tak členovi České asociace satelitních operátorů po zhruba 3 letech od podání jeho žádosti poskytlo,“ informovali satelitáři ve včerejší tiskové zprávě.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).