Nová ministryně spravedlnosti Eva Decroix podá v případě bitcoinové kauzy stížnost pro porušení zákona. Bude cílit na rozhodnutí Krajského soudu v Brně, které vrátilo Tomáši Jiřikovskému zabavenou elektroniku. Ministryně o tom informovala na tiskové konferenci s tím, že nyní je stížnost ve fázi finálních příprav. O stížnosti bude rozhodovat Nejvyšší soud.
Decroix také řekla, že vytvořila základní časovou osu kauzy s darovanými Bitcoiny. Kabinetu ji chce předložit zítra. Ministerstvo hledá auditory, kteří provedou v resortu audit. Ten by měl objasnit právní otázky, jak má ministerstvo s kryptoměnou nakládat a co může udělat s penězi, které dražbou získalo.
Nikdo z nabyvatelů vydražených Bitcoinů se podle ní zatím neobrátil na ministerstvo s požadavkem na zrušení kupní smlouvy. Podle jejích slov zhruba polovina převodů v rámci dražeb kryptoměny byla dokončena a druhá polovina bude stornována.