Hlavní navigace

Minulý týden pošta, teď Alza. E-shop varuje před podvodnými SMS

30. 1. 2017

Sdílet

„Upozorňujeme na podvodné SMS zprávy, které se snaží vyvolat zdání, že odesílatelem je Alza.cz. Jsou rozesílány českým a slovenským spotřebitelům bez ohledu na to, zda se jedná o zákazníky Alza.cz, či nikoliv. Zprávy nabízející nákup zdarma vyzývají ke stažení mobilní aplikace. Varujeme spotřebitele před kliknutím na odkaz a stažením aplikace,“ tvrdí šéf mobilního vývoje Alzy Vladimír Dědek

Éterem začala totiž létat textová zpráva se zněním „Vyhravate nakup v hodnote 500,– Kc. Pokud do 12 hodin provedete objednavku přes nasi aplikaci, bude zcela ZDARMA. AlzaApp: http://alza-shop.online/AlzaApp.apk“. A instalace falešné aplikace může vést ke ztrátě osobních dat uživatele nebo jejich zneužití. 

Podobný útok byl veden během minulého týdne jménem České poštyTrojský kůň měl políčeno na internetové bankovnictví napadených uživatelů. Není to poprvé, kdy útočníci cílí na klienty České pošty. Z počítačů se ale útoky stěhují na displeje mobilních telefonů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).