Hlavní navigace

Místo terminálu stačí mobil. Aplikace Global Payments jde do ostrého provozu

17. 2. 2021

Sdílet

Global Payments aplikace Autor: Printscreen, Lupa.cz

První mobilní alternativu k platebním terminálům pro malé živnostníky a obchodníky spustila do ostrého provozu platební společnost Global Payments. Služba je zatím dostupná jen mobily s Androidem. Verze pro iOS v dohledné době prý nebude.

Aplikace GP tom umožňuje přijímat bezkontaktní platby kartou po přiblížení karty k telefonu s nainstalovanou aplikací. Pokud transakce vyžaduje PIN, na mobilu se automaticky spustí druhá aplikace GP tom PIN a objeví se plovoucí klávesnice pro zadání kódu. Službu může využívat kdokoliv, ale musí s Global Payments uzavřít písemnou smlouvu.

Kromě platebních karet aplikace umožňuje přijímat platby i přes NFC čipy z telefonů. Účtenku pak zákazník obdrží e-mailem, SMS nebo prostřednictvím QR kódu. Systém ale zatím nezvládá propojení s EET ani s tiskárnou. 

Podle serveru Měšec.cz je ale toto propojení v plánu. Server také upozorňuje na možnost storna platby ve lhůtě až 90 dnů. Zabezpečení je pak údajně certifikované a mělo by odpovídat úrovni platebních terminálů.

Aplikace umožňuje také registrovat platby v hotovosti a zvládá propojení s platebními systémy. Přijímá ale zatím jen dva druhy karet – Visa, Maestro a Mastercard. Užívání služby neobnáší žádný měsíční paušál, podnikatel jen zaplatí poplatek 250 Kč za aktivaci a provozovatel si dle výše přijaté platby strhává 1,59 % až 1,99 % z každé transakce. Peníze podnikatelům přijdou na účet do druhého dne od provedení platby.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 2. 2021 11:51

    oxo

    Už teď jsem úplně žhavej přikládat kreditku k něčímu telefonu a ještě tam zadávat PIN. Ještě k tomu s Androidem.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).