Hlavní navigace

Miton dává 10 milionů do realitního webu Reas.cz zajišťujícího kvalitu makléřů

16. 5. 2019

Sdílet

Reas.cz

Internetový cirkus Miton investuje deset milionů korun do mladého realitního portálu Reas. Ten propojuje zájemce o prodej nemovitosti s makléři, po kterých vyžaduje co možná nejlepší služby a během procesu prodeje je kontroluje.

„Kromě analýzy inzerátů a všech dostupných dat napříč realitními agenturami makléře také několik měsíců osobně testujeme, než s nimi vůbec zahájíme spolupráci. Nechceme, aby na neprůhlednosti realitního trhu tratili obyčejní lidé, pro které je prodej nemovitosti obvykle zásadním životním krokem,“ přibližuje spoluzakladatel Reasu Michal Makoš.

Reas také disponuje informacemi o skutečných prodejních cenách. Informace strojově zpracovává a prodávajícímu tak doporučuje cenu, za jakou nemovitost na trhu nabídnout.

Reas uvádí, že během roku působení na trhu se přes tento portál podařilo prodat stovky nemovitostí za více než půl miliardy korun.

Miton před rokem navýšil podíl v dalším realitním webu, a sice v IdeálníNájemce.cz. Podíly vykoupil od Jiřího Hlavenky a Olivera Dlouhého (Kiwi.com) a nyní tak drží 46 procent. Transakce web ohodnotila na sto milionů korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).