Hlavní navigace

Miton investuje stovky tisíc eur do českého VR hokeje Sense Arena

6. 9. 2018

Sdílet

Sense Arena

Skupina Miton po nedávném navýšení podílu v IdeálníNájemce.cz ohlašuje další investici. Do české společnosti Sense Arena vkládá stovky tisíc eur, za které získává menšinový podíl v nespecifikované výši. „Věříme vizi, firmu chceme v jejím rozvoji podporovat dlouhodobě,“ uvádí internetový cirkus.

O Sense Areně jsme na Lupě psali v samostatném článku. Firma vyvíjí systém pro trénování mladých hokejistů ve virtuální realitě. Na záda se dává backpack PC, na hlavu VR headset a na hokejce jsou upevněny senzory. Software pak předkládá výukové scénáře.

Sense Arena má sloužit jako doplnění běžného tréninku. Zároveň jde o jeden z příkladů skutečného přínosu VR, což ocenil také Miton.

„Virtuální realita je buzzword, který má na papíře tisíce využití, aplikace do praxe však zatím pokulhává. To platí i pro sportovní prostředí. Když jsme proto viděli, jak funguje Sense Arena, produkt si okamžitě získal naši pozornost. Konečně, chtělo se nám říct, po všech těžko použitelných VR produktech, které jsme dosud viděli,“ komentuje Miton.

Sense Arena využívá i vědeckého sportovního výzkumu. Společnost technologii testuje s týmy z NHL, mimo jiné s Boston Bruins.

Jak vypadá Sense Arena:

Videorozhovor s jedním ze společníků společnosti Miton Václavem Štruplem o současných aktivitách firmy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).