Hlavní navigace

Miton si pořídil třetinový podíl ve startupu z ČVUT. Společně chtějí učit počítače číst

23. 2. 2017

Sdílet

Zatímco dosud se Miton zaměřoval hlavně na e-commerce projekty, letos se pustil do nových vod. Ondřej Raška, který má ve skupině na starosti probádávání nových vod a technologií, našel společnou řeč s experty na umělou inteligenci z ČVUT.

Miton do firmy Rossum Ltd., nasype peníze a bude ji podporovat zkušenostmi z budování technologických firem. Výměnou za to si vezme třetinový podíl. Jejich historie ukazuje, že právě tento přístup je velmi přínosný. A my věříme, že velmi pomůže i nám, říká jeden ze zakladatelů firmy Tomáš GogárDalším novým partnerem ve firmě je startupový akcelerátor StartupYard. 

Spolu s Rossumem by se pak měli pouštět do společných projektů v oblasti umělé inteligence. Především pak k praktickému využití hlubokých neuronových sítí na získávání informací z dokumentů tvořených lidmi. 

Doktorandi z FEL ČVUT momentálně pracují na automatickém čtení dokumentů, začínají čtením faktur. V tom by se firma chtěla stát globálním hráčem. 

Spojení s Rossumem je unikátní šance. Sešel se špičkový tým s obrovskou tržní příležitostí. To vše navíc v pravý čas, kdy technologie hlubokých neuronových sítí přepisují zavedené obory, komentuje nové spojenectví Ondřej Raška z Mitonu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).