Hlavní navigace

Miton spouští fond zaměřený na web3/krypto projekty, na investice má stovky milionů

9. 11. 2021

Sdílet

Kryptoměny - blockchain - bitcoin Autor: Depositphotos

Investiční skupina Miton vytvořila nový fond Miton C, který má zastřešit její projekty v oblasti kryptosvěta. Chce se zaměřit na investice v oblasti tzv. web3 – tedy aplikací postavených na decentralizovaných blockchainových protokolech a open source řešeních. Na investice má fond připraveny stovky milionů korun. 

„Věříme, že největší přidanou hodnotu budou mít projekty a týmy, které přiblíží web3 uživatelům. Vstupní brány. Budou řešit konkrétní potřebu, budou mít skvělé UX a budou mít největší pozornost lidí. Takové projekty hledáme, a jejich týmy chceme podpořit – finančně, zkušenostmi, prací, lidmi,“ píše Miton v oznámení na blogu.

V rámci Miton C už skupina podpořila mimo jiné DeFi (Decentralized Finance) projekt Marinade. „Buduje decentralizovanou organizaci (DAO), která rezervovala 70 % svých tokenů jako podíl k rozdělení svým uživatelům, spolupracovníkům a projektům, které ji posunou dále. Jedním z členů nejužšího týmu je Čech Michael Repetný,“ popisuje Miton.

Do portfolia Miton zařadil i projekt ChainKeepers, který podle Mitonu „vyvíjí autonomní boty, kteří vylepšují a stabilizují ceny v celé DeFi ekonomice.“ Další projekty jsou na webu fondu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.