Hlavní navigace

Miton vstupuje do online terapií Terap.io a na psycho projekty vytváří fond

Sdílet

Jan Sedlák 15. 9. 2020

Internetová skupina Miton vstupuje do českého projektu Terap.io zaměřujícího se na online terapii. Miton zároveň vytvořil fond Miton Psychonauts, který by měl mít na podobné aktivity k dispozici desítky milionů korun. Součástí už jsou dřívější investice v podobě londýnského startupu Wavepaths a české psychedelické kliniky Psyon.

Miton Psychonauts se mají zajímat o využití technologií pro rozvoj nových léčebných postupů, zdravý vztah k technologiím a jejich využití pro sebepoznání a vědomý život, výzkum vědomí a poznávání reality, lepší porozumění vlastnímu zdraví a dostupnější péče díky inovacím a psychedelika a rozšířené stavy vědomí.

Důvodem je podle Mitonu to, že “ačkoliv se v západní společnosti máme po materiální stránce čím dál lépe, na úrovni prožívání jednotlivce nám dobře není.”

Aktuálně zainvestované Terap.io zpřístupňuje terapii skrze online prostředí, podobně jako se například o kontakt s lékaři přes internet snaží uLékaře.cz.

“Dle výzkumů dokáže být online terapie stejně účinná jako ta tváří v tvář, navíc můžete vybírat z širšího spektra odborníků, než když musíte zohlednit vzdálenost. Online terapii je taky snazší využít, aniž by o tom vědělo vaše okolí, přitom právě obavy z toho ‚co tomu řeknou lidi‘ mnohým z nás brání terapeuta vyhledat,” popisují zakladatelé Terap.io Jan Sasínek, Olga Kunertová a Chádí El-Moussawi.

Službu Terap.io provozuje firma MyMind, kde doposud El-Moussawi vlastnil 70 procent a Sasínek zbylých 30 procent. Podle údajů v obchodním rejstříku je stále ztrátový.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.