Hlavní navigace

Miton vstupuje do online terapií Terap.io a na psycho projekty vytváří fond

15. 9. 2020

Sdílet

Terap.io Autor: Terap.io

Internetová skupina Miton vstupuje do českého projektu Terap.io zaměřujícího se na online terapii. Miton zároveň vytvořil fond Miton Psychonauts, který by měl mít na podobné aktivity k dispozici desítky milionů korun. Součástí už jsou dřívější investice v podobě londýnského startupu Wavepaths a české psychedelické kliniky Psyon.

Miton Psychonauts se mají zajímat o využití technologií pro rozvoj nových léčebných postupů, zdravý vztah k technologiím a jejich využití pro sebepoznání a vědomý život, výzkum vědomí a poznávání reality, lepší porozumění vlastnímu zdraví a dostupnější péče díky inovacím a psychedelika a rozšířené stavy vědomí.

Důvodem je podle Mitonu to, že “ačkoliv se v západní společnosti máme po materiální stránce čím dál lépe, na úrovni prožívání jednotlivce nám dobře není.”

Aktuálně zainvestované Terap.io zpřístupňuje terapii skrze online prostředí, podobně jako se například o kontakt s lékaři přes internet snaží uLékaře.cz.

“Dle výzkumů dokáže být online terapie stejně účinná jako ta tváří v tvář, navíc můžete vybírat z širšího spektra odborníků, než když musíte zohlednit vzdálenost. Online terapii je taky snazší využít, aniž by o tom vědělo vaše okolí, přitom právě obavy z toho ‚co tomu řeknou lidi‘ mnohým z nás brání terapeuta vyhledat,” popisují zakladatelé Terap.io Jan Sasínek, Olga Kunertová a Chádí El-Moussawi.

Službu Terap.io provozuje firma MyMind, kde doposud El-Moussawi vlastnil 70 procent a Sasínek zbylých 30 procent. Podle údajů v obchodním rejstříku je stále ztrátový.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).