Hlavní navigace

Mobilní aplikace Lítačka už umí zobrazit dlouhodobé jízdné a podporuje Apple Pay

14. 5. 2019

Sdílet

PID Lítačka

Městský podnik Operátor ICT, který má na starost vývoj Lítačky, aktualizoval mobilní aplikaci PID Lítačka, kde si je už možné nějakou dobu zakoupit například krátkodobé jízdenky. Ta nově umožňuje zobrazení zakoupených dlouhodobých časových kupónů (měsíční až roční). Prozatím jde pouze o informativní charakter a údaj v aplikaci nelze využít pro odbavení.

Podnik ale slibuje, že se možnost nákupu a správy dlouhodobých jízdenek v mobilní aplikaci blíží. „Možnost zobrazení dlouhodobých kupónů v mobilu je mezikrokem k dalšímu rozvoji a k umožnění nákupu dlouhodobých časových kupónů prostřednictvím mobilu. Nejpozději do začátku prázdnin letošního roku se mobilní aplikace stane plnohodnotným nosičem jízdného a cestující se budou moci prokazovat při kontrole pouze prostřednictvím mobilního telefonu. V další fázi se veškeré funkce e-shopu přesunou i do mobilní aplikace,“ říká šéf Operátora ICT Michal Fišer.

Aplikace nově rovněž zvládá aktivování jízdenky předem na daný čas, na nákup jízdenek lze využít Apple Pay a začínají fungovat notifikace upozorňující na konec platnosti zakoupených kuponů a nosičů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).