Hlavní navigace

Mobily místo amplionů. Barta, Šenkypl a Holý investují do Mobilního rozhlasu

16. 5. 2018

Sdílet

Mobilní rozhlas

Společnost Neogenia provozující službu Mobilní rozhlas získala nové investory. Prozatím desetiprocentní podíl nyní drží Pale Fire Capital, za kterým stojí Jan Barta, Dušan Šenkypl a David Holý. Ti také mají budoucí opci pro odkup majoritního podílu.

Výši investice subjekty nekomentují. Majoritní 76procentní podíl nadále drží zakladatel Neogenie Ondřej Svrček, 10 procent Ivan Kosturák a čtyři procenta Ondřej Fendrych, tedy manažeři společnosti.

Mobilní rozhlas nabízí službu pro občany i radnice pro vzájemnou komunikaci. Občané se tak například nemusí spoléhat na obecní rozhlas a mohou získávat informace do mobilního telefonu. Radnice pak vše může spravovat z webového rozhraní. Funguje také vypisování referend a součástí je i služba pro sběr podnětů ZmapujTo.cz.

Mobilní rozhlas aktuálně využívá přes 300 měst a obcí včetně Znojma, Prahy 10, Benešova, Litoměřic nebo Telče.

Projekt se nyní díky investici chce dostat také do dalších zemí Evropské unie. „Z našeho pohledu se jedná o jeden z mála příkladů efektivně fungující a veřejně prospěšné smart city technologie, která zároveň drží vlastní know-how,“ uvádí Šenkypl.

Spustit se mají také další projekty: „Ve druhém kvartálu bude spuštěna iniciativa Zlepšeme Česko, která umožní využívat chytrou komunikaci každému v České republice. Výrazně zjednoduší a podpoří běžný občanský aktivismus – tedy nahlašování podnětů, nepořádku, vandalismu, ztracených zvířat nebo vedení sousedské komunikace. Ve spolupráci s oborovými organizacemi navíc Švrček hodlá zahájit vzájemnou konektivitu řešení pro chytrou komunikaci pomocí otevřených API standardů.“

Do portfolia Pale Fire Capital spadají internetové projekty jako Extra.cz, Favi Online, TopRecepty.cz, Poptávej.cz, JenPráce.cz a také společnost Semantic Visions. Barta je na internetové scéně dlouhodobě známý, Šenkypl pak stál za službou ePojištění.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).