Hlavní navigace

Mozilla vydává software WebThings Gateway pro český router Turris Omnia

Sdílet

Jan Sedlák 27. 8. 2019
WebThings Gateway

Mozilla, která je známá především díky prohlížeči Firefox, vydala novou verzi svého softwaru WebThings Gateway s označením 0.9. Ten je postavený nad OpenWrt a slouží jako brána pro správu a kontrolu všech do sítě připojených zařízení pro internet věcí (IoT). WebThings Gateway je prozatím v experimentální fázi a prvním routerem, který je od verze 0.9 oficiálně podporován, je český Turris Omnia od CZ.NIC.

Mozilla připravila návod, jak WebThings do Turrisu nahrát. Odkaz na stažení aplikace je na domovské stránce projektu, kde je kromě Turrisu k dispozici také verze pro Raspberry Pi. Projekt funguje jako open source, takže ho naleznete i na GitHubu.

Mozilla v současné době jiné routery kromě Omnie nepodporuje, do budoucna chce ale přidávat další. Aktuální verze nabízí pouze základní funkce routeru a není doporučováno na této sestavě provozovat hlavní síť. Mozilla chce postupně vytvořit plnohodnotnou softwarovou distribuci pro bezdrátové routery, která zvládne řešit připojování a bezpečnost IoT.

Součástí WebThings je také Framework a API, díky čemuž lze vyvíjet vlastní rozšíření. Dokumentace je k dispozici zde. CZ.NIC se pak o projektu rozepisuje na svém blogu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.