Hlavní navigace

Mozilla začne poskytovat placené služby

11. 6. 2019

Sdílet

Mozilla

Tvůrce Firefoxu hledá alternativní způsoby svého financování, mají vykompenzovat ztrátu způsobenou poklesem tržního podílu Firefoxu a tím pádem i příjmů od vyhledávačů, respektive hlavně od Google.

Ředitel společnosti Chris Beard to prozradil v rozhovoru pro německý server t3n.  Mozilla již loni v říjnu ukázala VPN službu, která v době představení vstupovala do testovacího režimu s omezenou skupinou uživatelů. Mozilla má v plánu nabídnout také další služby jako cloudové úložiště a pravděpodobně ještě další služby, které ale Beard odmítl prozradit. Služby budou nabízeny formou předplatného v rámci Firefoxu.

Cílem nové strategie je hlavně větší diverzifikace příjmů, aby se společnost alespoň částečně vymanila ze své závislosti na Google, který dnes Mozille generuje většinu příjmů. Za rok 2017, což jsou poslední veřejně dostupná data, vygenerovala Mozilla příjmy 562 milionů dolarů z čehož 542 milionů pocházelo z vyhledávačů, dnes to má být podle Bearda asi 90 %. Kolik z toho připadá na samotný Google Beard neprozradil, je ale jasné, že to bude těžká většina.

Beard také ujistil, že Mozilla neplánuje zpoplatnit žádnou ze stávajících bezplatných služeb.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).