Hlavní navigace

Můj mobil zabezpečení nepotřebuje, myslí si třetina českých uživatelů

21. 9. 2016

Sdílet

Internetové bankovnictví používá denně už 45 % českých uživatelů a stále častěji k tomu používají mobilní aplikace. Jen 31 % uživatelů ale má svůj mobil zabezpečený proti napadení. Vyplývá to z průzkumu České bankovní asociace (ČBA).

Dvě pětiny z tisícovky respondentů uvedly, že vlastně neví a nejsou si jistí tím, jak je vlastně jejich telefon chráněn, a 29 % nemá svůj mobil zabezpečen vůbec.

„Polovina z těch, kteří zabezpečený mobil nemají, uvádí, že na mobilu internet nevyužívá, a tak se ani do internetového bankovnictví přes mobilní telefon nepřihlašuje, a každý desátý prý nemá vhodný telefon. Je alarmující, že 30 % respondentů se domnívá, že zabezpečení nepotřebuje, a ostatní se nechtějí zabezpečením zatěžovat vůbec,“ říká poradce ČBA Tomáš Hládek.

Pokud přitom uživatel kvůli neodstatečné ochraně přijde o peníze, může to být problém. Pokud není bezpečnostní problém na straně banky, nemá totiž člověk právo na vrácení peněz. A banky se obvykle jistí někdy i absurdně přísnými smluvními podmínkami – viz Bez antiviru a firewallu platební kartu na internetu používat nesmíte.

Zdroj: tisková zpráva

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.