Hlavní navigace

Na Déčku bude detektivka, občanská výchova i pokračování Pata a Mata

19. 7. 2019

Sdílet

Kriminálka 5. C Autor: Česká televize – Petra Závodná

Další rok vysílání dětské stanice České televize, programu Déčko, přinese první český hraný detektivní seriál pro děti. Třináctidílná detektivka Kriminálka 5.C vypráví o partě dětských detektivů, kteří pátrají po pašerácích kriticky ohrožených a zákonem chráněných zvířat. 

„Naplňuje tak jeden z cílů, které jsme si při spouštění Déčka dávali, a to rozvoj žánrové pestrosti původní tvorby pro děti a mládež. Navíc svým obsahovým zaměřením seriál přitahuje pozornost dětí, i rodičů, k ne nepodstatnému tématu. Česko je totiž dlouhodobě jednou z hlavních tranzitních i chovatelských zemí na trhu s ohroženými druhy zvířat a rostlin,“ poznamenal generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Hrdinkou jiného pořadu bude fiktivní dívka jménem Sára, jejímž snem je stát se youtuberkou. Komediálně laděný seriál s názvem Občanka vznikl ve spolupráci s Asociací učitelů občanské výchovy. V každém z dílů se věnuje jedné pomyslné kapitole z učebnic občanské výchovy na základních školách. Před kamerou se objeví například herci Petra Špalková, Petr Vršek, Robert Mikluš, Eva Holubová nebo Daniela Kolářová.

Vzdělávací pořady dále zastupuje druhá řada cyklu o české přírodě, tradicích a lesnictví S Hubertem do lesa, šestnáct zábavných exkurzí do světa vážné hudby Dobrodružství s orchestrem nebo seriál o zakládání školní kapely Pětka z garáže. Společenský tanec se děti naučí Na plese s Honzou Onderem, o výtvarném umění jim více prozradí Skobičiny.

Česká televize uvede i novou řadu příhod loutkových kutilů Pata a Mata. Vrátí se animovaný seriál Bílá paní na hlídání. 20 let vysílání slaví pořad pro předškoláky Kouzelná školka, v němž ke skřítkům Fanynce a Františkovi přibývá ještě třetí jménem Filip.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).