Hlavní navigace

Na FAMU se začnou vyučovat videohry, absolventi získají magisterský titul

7. 2. 2018

Sdílet

FAMU

Na Centru audiovizuálních studií FAMU se podle očekávání od roku 2019 začne vyučovat tvorba videoher, konkrétně obor herní design (game design). Půjde o magisterský obor, jehož součástí bude praktická i teoretická část a kurzy herní scenáristiky a produkce. Absolventi by měli být schopní sami vyvinout nezávislý titul.

„V rámci výuky se seznámí s dějinami počítačových her a při analytických a teoretických seminářích se naučí kritickým způsobem rozebírat jednotlivé hry či herní žánry a nahlížet je komplexněji jako určitý sociální, kulturní, psychologický a umělecký fenomén,“ uvádí škola k teoretické části.

„Praktická část výuky bude zaměřena mimo jiné na obeznámení s jednotlivými softwary a enginy užitečnými pro tvorbu her (primárně Unity a další middleware, grafické a zvukové softwary jako Maya, Blender, Adobe Photoshop a Adobe Illustrator a podobně). Od studentů nebude vyžadována předchozí znalost programování, v rámci oboru jim proto bude poskytnuto základní seznámení s limity a možnostmi programovacích jazyků (pravděpodobně na příkladu C#),“ dodává k praxi.

FAMU říká, že by studium mělo připravit lidi pro tuzemský herní průmysl, který po nových lidech volá. Vznikla proto i asociace České hry, která se snaží tuzemské rostoucí prostředí podporovat. Hry už začínají učit také další české univerzity, z více technické části na ně pohlíží například Matfyz.

Na přípravě oboru herního designu na FAMU se podílí například Jaroslav Švelch, který mimo jiné mapuje historii vývoje her v tuzemsku, a také lidé z oboru.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).