Hlavní navigace

Na hospodaření České televize a Českého rozhlasu dohlédne NKÚ

13. 2. 2020

Sdílet

Česká televize Autor: Česká televize

Nejvyšší kontrolní úřad získá novou pravomoc. Poslanci ve středu podpořili novelu zákona, díky níž úřad bude moci dohlédnout na hospodaření České televize a Českého rozhlasu. Protože změna navazuje na úpravy v ústavním zákoně o Nejvyšším kontrolním úřadu, s definitivním schválením nových pravomocí musí sněmovna počkat na vyjádření Senátu.

V rozpravě novinku přivítal komunistický poslanec Jiří Valenta. „Je mi jasné, že změna zahrnout do kontroly hospodaření tímto zákonem i Českou televizi je pouze jednou z mnoha nyní deklarovaných, dle mého názoru, ale jednou z těch nejdůležitějších a společensky nejoprávněnějších. Nejedná se totiž o nic menšího, než je skoro 7 miliard korun ročně povinně odváděných často z kapes těch nejpotřebnějších sociálních skupin,“ prohlásil.

„Jsme rádi, že se nám podařilo potřebnou podporu získat. Novela jde nyní do Senátu, kde očekáváme další diskusi, ale předpokládám, že senátoři změnu rovněž schválí,“ komentoval novelu pirátský poslanec Lukáš Černohorský, který je pod ní podepsaný.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).