Hlavní navigace

Ministerstvo průmyslu by měl vést dosavadní Mládkův náměstek Jiří Havlíček

23. 3. 2017

Sdílet

Hned několik úkolů bude mít před sebou nový šéf průmyslu a obchodu. A nepůjde jen o dořešení kauzy OKD nebo přípravu výstavby nového jaderného bloku v Dukovanech. 

Ministerská sesle byla od únorového odvolání Jana Mládka volná, respektive obhospodařoval ji premiér Bohuslav Sobotka. Dnes ale oznámil, a na hrad odnesl, jméno ministra, který by měl resort vést až do podzimních voleb. 

Jiří Havlíček
Autor: MPO

Jiří Havlíček

Jmenování Havlíčka se očekává během několika dnů. Už jen proto, že na rozdíl od předchozího kandidáta prezident podle premiéra reagoval pozitivně.

Jiří Havlíček, jakožto dosavadní náměstek, se nebude muset s agendou seznamovat. Přesto ho čeká plno rozhodnutí, z pohledu témat, která na Lupě sledujeme, bude zajímavé třeba podzimní řešení otázky předsedy rady ČTÚ. Aktuálním tématem je ale i zákon o elektronických komunikacích. 

Havlíček se už od roku 2000 pohybuje na různých pozicích mezi ministerstvy financí a průmyslu. Patřil mezi blízké spolupracovníky bývalého ministra průmyslu Milana Urbana. Je i vlivný straník především ve středočeské ČSSD. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.