Hlavní navigace

Na odpis: V češtině vychází kniha Disrupted utahující si ze startupů

Sdílet

Jan Sedlák 17. 10. 2017

Nakladatelství Host tento týden vydalo knihu Na odpis: Nešťastné příhody ze startupové bubliny. Jde o překlad populárního titulu Disrupted, který vyšel v loňském roce.

Na odpis je jedna z mála knih, která otevřeně z „insider“ pohledu kritizuje poměry ve startupech a Silicon Valley. Autorem je Dan Lyons, který už v pokročilejším věku přišel o práci technologického reportéra časopisu Newsweek a vzal práci v mladé bostonské firmě HubSpot, která vyvíjí marketingový software.

V popisu poměrů v tomto startupu, který se dnes obchoduje na burze NYSE a má tržní hodnotu přes tři miliardy dolarů, a startupovém prostředí obecně, si Lyons nebere servítky. Poukazuje na „bro“ kulturu, neschopnost mladých hipsterských manažerů, „hype“ a další negativní prvky, které jsou s mladým technologickým světem spojeny.

Na autorovi je někdy vidět, že ne úplně zkousnul to, že musel z role dobře postaveného reportéra s přístupem k největším hvězdám v oboru přejít pod vedení mladých hipsterů. I tak je ale řada jeho poznatků přesná. Kniha je vtipná. Autor ostatně píše scénáře některých dílů parodického sitcomu Silicon Valley, který vysílá HBO.

V češtině také před pár měsíci vyšel titul Blázinec v Silicon Valley (v originále Chaos Monkeys). Napsal ho zakladatel jednoho startupu, který rovněž kriticky a vtipně popisuje prostředí startupů, Valley, investorů a akvizic.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 10. 2017 7:30

    pp (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

    Velmi zvlastni, takovy zanr a neexistuje verze e-book?