Hlavní navigace

Na Primu se vrátí záběry od diváků

2. 2. 2021

Sdílet

Markéta Fialová, Zprávy z regionů Autor: TV Prima

Televize Prima se chystá obnovit projekt Budu na Primě. Videa od diváků využije v novém regionálním zpravodajství. Oznámila to ve své pondělní reportáži ke spuštění pořadu Zprávy z regionů

Amatérské záběry různých událostí se ve vysílání komerční stanice objevovaly od podzimu 2013 v pořadu Divácké zprávy. Ten byl součástí večerní zpravodajské hodiny, později se přejmenoval na Divošky a nabízel také zábavná videa ze sociálních sítí. Uživatelé své záběry nahrávali buď přes web, nebo přes spřízněnou aplikaci You.bo.

Sledovanost Diváckých zpráv přesahovala v nejlepším období půl milionu diváků. Naposledy se vysílaly na konci dubna 2020, Prima je tehdy zrušila v souvislosti s rozjezdem české CNN.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 2. 2021 19:27

    Fanny

    Když se CNN Prima News rozjížděla, byl jsem nadšený, protože používali netradiční záběry kamer a celé zpravodajství na mě působilo hodně velkolepě. Narozdíl od konkurenčních stanic do živého vysílání zapojovali i reportéry CNN přímo z místa a celé to bylo na úplně jiné úrovni. Bylo to tím, že se nebáli kompletně překopat zajetý program a nabízeli trochu jiné zpravodajství než jiné televize. Ale abych jen nechválil - obrovským problémem byla úplná noční odstávka živého vysílání, kdy v programu běžely (a možná stále běží) jen reprízy. To jim znemožňovalo informovat diváky jako první. Přitom by asi nebyl takový problém mít v záloze několik reportérů na noční směně, kteří by v případě potřeby informovali ze studia. Bohužel, celkové překopáním vysílání, muselo pro konzervativní české diváky být asi moc velký zásah a tak jim musela začít klesat sledovanost. Jinak si nedokážu vysvětlit tak výrazně změny, které vrací Primu zpět před začátek CNN. Proti Divoškám nic nemám, celkem jsem je sledoval, ale dal bych jim prostor pouze na Primě, ne na zpravodajské CNN Prima News.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).