Hlavní navigace

Na systém VŠE mířil hackerský útok, škola podala trestní oznámení

19. 12. 2017

Sdílet

Hackerský útok tuto neděli odstavil systém Vysoké školy ekonomické v Praze, informuje web Aktuálně.cz, který vychází ze studentského serveru iList. Šlo konkrétně o Integrovaný studijní informační systém (InSIS).

„Řada studentů FMV, kteří měli zapsané předměty s indentem 2SM, dostala oznámení o odebrání z termínů zkoušek, státnic nebo o zanesení výsledné známky z kurzu. O hodinu později začali studenti dostávat e-maily o chybě a útoku na systém,“ píše iList.

Škola napadení potvrdila s tím, že prozatím nechce zveřejňovat podrobnosti. VŠE také podala trestní oznámení na neznámého pachatele. Incident prý nemá vliv na probíhající zkouškové období. Útok se dotkl zejména Fakulty mezinárodních vztahů.

VŠE na webu vydala stručné informace, kde se píše, že se škola „stala terčem závažného kybernetického útoku“. Rozhodnuto bylo o mimořádných opatřeních, kdy do 27. prosince bude přístup do InSIS možný pouze ze školní sítě a uživatelé také mají povinnost okamžité změny hesla.

Na InSIS se útočilo už dříve. Útočník se snažil získat uživatelská jména a hesla studentů. Ve dvou textech to opět rozebíral iList.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).