Hlavní navigace

Na TechCrunch Disrupt letí s CzechInvestem první čtyři startupy. Z Prahy není žádný

Sdílet

Jan Beránek

ThreatMark, Six Guys Labs, XTND a Legito. To jsou první vyslanci tuzemské startupové scény, kteří uspěli v programu CzechDemo, který CzechInvest rozjel koncem prázdnin. Celkem by na některou z velkých startupových akcí mohlo jet do tří let kolem sto čtyřiceti mladých firem. 

Agentura vybrala brněnský ThreatMark, který se zabývá vývojem a provozem tzv. Anti Fraud Systemu. Druhými jsou plzeňští Six Guys Labs, kteří vyrábí speciální trackery mapující aktivitu a odpočinek psů a koček.

Třetím účastníkem zájezdu je brněnské Legito, které pokouší prorazit s aplikací generující kvalitní právní dokumenty a smlouvy na základě přání zákazníka. A jako poslední vyrazí do Londýna ostravské XTND, které v Londýně představí prémiový elektrický skateboard.

České startupy se v úterý 6. prosince 2016 představí na Start-up Alley, prostoru pro prezentaci firem, startupů i jejich podporovatelů. „Na náklady spojené s akcí jako je cestovné či registrace od nás získají finanční příspěvek až 111 tisíc korun každý,“ upřesňuje Markéta Havlová, ředitelka Odboru startupů agentury CzechInvest. 

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?