Hlavní navigace

Na trh míří česká elektronická stavebnice Boffin Magnetic od 3Dsimo

6. 11. 2020

Sdílet

Boffin Magnetic Autor: 3Dsimo

Česká společnost 3Dsimo, která je známá především díky svým 3D perům, uvádí do předprodeje elektronickou stavebnici Boffin Magnetic. Ta navazuje na tradiční Boffin, které se podle oficiálních údajů na našem trhu prodalo přes 250 tisíc kusů. 3Dsimo letos Boffin zahrnulo do svého portfolia a novou stavebnici vyrábí ve své pražské dílně v Libni.

“Boffin jsme si přáli vyrábět především s ohledem na jeho přínos v oblasti rozvoje dětí školního věku. V České republice se každým rokem setkáváme s větším nedostatkem schopných odborníků v technických oborech a informačních technologiích. Většina dětí a teenagerů nad podobnou kariérou neuvažuje, protože se jim zdá příliš složitá a nerozumí fungování základních technologií, které dennodenně používají. Naše stavebnice tak poslouží každému rodiči, který chce svému dítěti toto základní povědomí dopřát a otevřít mu širší možnosti již od útlého věku,” přibližuje motivace výroby stavebnice David Paškevič.

Boffin Magnetic využívá magnetickou podložku založenou na spojení magnetismu a vodivé plochy. Na tuto podložku se umisťují jednotlivé prvky stavebnice jako jsou kondenzátory, rezistory, tlačítka, přepínače a další. Součástí balení je LCD displej. Výrobce uvádí, že je možné sestavit přes 200 projektů včetně teploměru, herní konzole, MP3 přehrávače a dalších.

Prodeje Boffin Magnetic startují 23. listopadu, nyní je možné udělat předobjednávky. Základní velký set vyjde na 2950 korun a dokupovat lze další komponenty. 3Dsimo říká, že je stavebnice vhodná pro všechny věkové kategorie.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).