Hlavní navigace

Na vnitru startuje analytické centrum, které má hledat pravdu. Cenzura prý nehrozí

Sdílet

Jan Beránek

Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám. Žádná cenzura, ale upozorňování na dezinformace na sociálních sítích nebo webu. Nový tým vzniká na základě výsledků auditu národní bezpečnosti. Svá zjištění by měl předávat policii, armádě a tajným službám. Jedna z jeho částí se bude specializovat na zjišťování dezinformací z otevřených zdrojů a jejich vyvracení. 

Úřad nemá žádné speciální pravomoci, a tak bude moci jen upozorňovat a komentovat dění na webu. Do jisté míry by se mohl tvářit jako slavný „Úřad pro uvádění věcí na pravou míru“. 

Ministerstvo na svém webu uvádí, že centrum bude odborným analytickým a komunikačním pracovištěm. „Činnost bude vzhledem ke gesci ministerstva spočívat v monitorování hrozeb spojených přímo s vnitřní bezpečností státu,“ tvrdí web. 

O novinku se otřel ve svém vánočním proslovu i prezident Miloš Zeman, který se v souvislosti s centrem obává cenzury internetu. Už ale nezmínil, že zákon o regulaci hazardu, který v sobě zahrnuje reálnou cenzuru internetu, v červnu podepsal. 

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?