Hlavní navigace

Na vnitru startuje analytické centrum, které má hledat pravdu. Cenzura prý nehrozí

2. 1. 2017

Sdílet

Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám. Žádná cenzura, ale upozorňování na dezinformace na sociálních sítích nebo webu. Nový tým vzniká na základě výsledků auditu národní bezpečnosti. Svá zjištění by měl předávat policii, armádě a tajným službám. Jedna z jeho částí se bude specializovat na zjišťování dezinformací z otevřených zdrojů a jejich vyvracení. 

Úřad nemá žádné speciální pravomoci, a tak bude moci jen upozorňovat a komentovat dění na webu. Do jisté míry by se mohl tvářit jako slavný „Úřad pro uvádění věcí na pravou míru“. 

Ministerstvo na svém webu uvádí, že centrum bude odborným analytickým a komunikačním pracovištěm. „Činnost bude vzhledem ke gesci ministerstva spočívat v monitorování hrozeb spojených přímo s vnitřní bezpečností státu,“ tvrdí web. 

O novinku se otřel ve svém vánočním proslovu i prezident Miloš Zeman, který se v souvislosti s centrem obává cenzury internetu. Už ale nezmínil, že zákon o regulaci hazardu, který v sobě zahrnuje reálnou cenzuru internetu, v červnu podepsal. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 1. 2017 12:36

  lupa.cz jsou už jako čučkaři

  MV CR na svem webu uvadi, ze Centrum nebude stat zadne dodatecne vydaje. Predpokladam, ze cerpani financi, techniky i pracovni doby je (a bylo) na vnitru efektivni. Takze jake konkretni povinnosti prislusnym pracovnikum ubyly, ze ted mohou pusobit na Centru? Nebo to budou delat zdarma a ve svem volnem case?

 • 2. 1. 2017 13:43

  Baytik

  Postupne ubiraji cas na hledani zlocincu. Casem se cela agenda majetkovych trestnych cinu smrskne IVR a server kde si kazdy poskozeny sam vytiskne formular o nenalezeni pachatele.
  To pak bude lidi na stihani ideozlocinu!

 • 3. 1. 2017 10:24

  prophet23 (neregistrovaný)

  Ministerstvo pravdy...

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).