Hlavní navigace

Náborové příspěvky lákají vývojáře i skladníky. V Brně nabízely firmy statisíce

Sdílet

Jan Beránek 3. 8. 2017

Peníze za to, že někdo doporučí nového kolegu, už je ohraná písnička. Teď firmy v nedostatkových profesích zkouší i náborové příspěvky, respektive příspěvek, který vyplatí samotnému zaměstnanci, když třeba přežije zkušební dobu. 

U kvalifikovaných a nedostatkových povolání, typicky v IT, bývá jeho výše běžně 20–40 tisíc, přičemž výjimečně mohou tyto pobídky dosáhnout až na 100 tisíc korun. Vyplývá to ze studie personální agentury Grafton. 

„Rekord drží engineeringová společnost, která vloni v Brně obsazovala pozice zkušených softwarových vývojářů a nabízela statisícové částky nejen za doporučení, tedy pokud stávající zaměstnanci přivedou nového kolegu, ale zároveň i jako samotný náborový příspěvek, který dostali tito noví kolegové. Jednalo se pouze o několik pozic a nabídka netrvala dlouho,“ dodává Martin Ježek, obchodní ředitel Grafton Recruitment.

Vývojáři nechybí jen v Česku, ale i v okolních státech. „V minulém roce chybělo v Německu přes 50 tisíc IT specialistů. Podle aktuální studie od Stack Overflow je v Německu přes 700 tisíc vývojářů. Ze 60 procent se jedná o Full-Stack vývojáře,“ vysvětluje Petr Kapitán z agentury Timone Management.


Zdroj: Timone

Průměrné německé platy se ale příliš neliší od těch tuzemských. Za hranice tak vyjíždí především vývojáři z pohraničí nebo ti, kteří si chtějí procvičit němčinu či získat nové zkušenosti. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.