Hlavní navigace

Námluvy Twitteru nevyšly, kupci utekli. Zůstává single a bude muset zhubnout

21. 10. 2016

Sdílet

Sociální síť nečeká nic pěkného. Situace, kdy od koupě odstoupil Google, Salesforce i Disney, znamená, že je zřejmě něco špatně. Firmu tak čeká velká restrukturalizace, která přinese škrty i ve čtyřtisícové partě zaměstnanců. Předpovídá to agentura Reuters

Populární, ale nevydělávající sociální síť utrácela v minulých letech především za vývoj a marketing. A sázka na růst se nevyplatila. Bohužel se totiž zasekl na 300 milionech uživatelů. Tedy na pětině toho, co má Facebook. Twitter byl už překonán i obrázkovým Instagramem.

Twitter teď čekají krušné chvíle, kdy bude muset udělat nepopulární opetření a zároveň udržet klíčové nastavení sociální sítě jako reklamní platformy a prostředím pro šíření zpráv. Podle analytika Roberta Pecka by měla firma propustit deset procent zaměstnanců čímž by ušetřila sto milionů dolarů ročně. Případně najmout vývojáře z levnějších zemí, především z Asie. 

Během prvního půl roku utratil Twitter za marketing 473 milionů dolarů, tedy skoro 40 procent svého příjmu. Pro srovnání, Yahoo investovalo 19 procent, Facebook patnáct a Google dvanáct. V podobném poměru, ve srovnání s konkurencí, investovala firma i do vývoje.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 10. 2016 10:58

  Andy (neregistrovaný)

  Jsem jediný komu připadá 4000 zaměstnanců na sociální síť typu Twitter hodně? Dost by mě zajímala zaměstnanecká struktura firmy.

 • 21. 10. 2016 13:33

  fanda (neregistrovaný)

  Jestli vás to zajímá, tak nebuďte líný a googlujte. Asi do jedné minuty to víte.

  Odhadem
  it: 25%
  sales+mkt: 50%
  provoz: 25%

 • 24. 10. 2016 17:46

  Jaws (neregistrovaný)

  Ne že bych si to přál, ale pro Google by to byla dobrá investice, koupit twitter. Pro uživatele by to nemuselo být tak příjemné, kdyby twitter Google měnil a nebo vynuceně propojoval s jinými službami od Googlu. Přesto bych čekal, že Google se bude víc snažit. Určitě je to lepší než dělat vlastní sociální síť nebo měnit youtube, aby byl víc sociální sítí. I když jde dělat více podobných kroků. Přeci jen twitter není FB a třeba složení uživatelů je trochu jiné, takže kombinace s novým sociálnějším YT by byla ideální kombinace.

 • 21. 10. 2016 14:52

  Honza (neregistrovaný)

  Pro porovnání - Reddit má 78.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).