Hlavní navigace

Námluvy Twitteru nevyšly, kupci utekli. Zůstává single a bude muset zhubnout

Sdílet

Jan Beránek

Sociální síť nečeká nic pěkného. Situace, kdy od koupě odstoupil Google, Salesforce i Disney, znamená, že je zřejmě něco špatně. Firmu tak čeká velká restrukturalizace, která přinese škrty i ve čtyřtisícové partě zaměstnanců. Předpovídá to agentura Reuters

Populární, ale nevydělávající sociální síť utrácela v minulých letech především za vývoj a marketing. A sázka na růst se nevyplatila. Bohužel se totiž zasekl na 300 milionech uživatelů. Tedy na pětině toho, co má Facebook. Twitter byl už překonán i obrázkovým Instagramem.

Twitter teď čekají krušné chvíle, kdy bude muset udělat nepopulární opetření a zároveň udržet klíčové nastavení sociální sítě jako reklamní platformy a prostředím pro šíření zpráv. Podle analytika Roberta Pecka by měla firma propustit deset procent zaměstnanců čímž by ušetřila sto milionů dolarů ročně. Případně najmout vývojáře z levnějších zemí, především z Asie. 

Během prvního půl roku utratil Twitter za marketing 473 milionů dolarů, tedy skoro 40 procent svého příjmu. Pro srovnání, Yahoo investovalo 19 procent, Facebook patnáct a Google dvanáct. V podobném poměru, ve srovnání s konkurencí, investovala firma i do vývoje.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?