Hlavní navigace

Napodruhé to nevyšlo. Tvůrce Androidu hledá kupce pro svůj Essential Phone

Sdílet

Jan Sedlák

Andy Rubin za sebou doposud měl kariéru plnou úspěchů. Vedle jiného spoluzaložil společnost Android Inc., vyvinul operační systém Android a vše následně prodal Googlu. Mobilní sekci zde také dobu šéfoval. V roce 2014 z firmy odešel s tím, že založil novou společnost Essential Products s plánem vyvinout zcela nový a skvělý chytrý telefon.

Vývoj prvního modelu Essential Phone stál asi 100 milionů dolarů a nakonec na trh po odkladech dorazil v srpnu loňského roku. Šlo o high-end téměř bez rámečků kolem displeje, ovšem některé prvky jako slabá kamera nebyly přijaty s největšími oslavami. Po dvou měsících prodeje byla prodejní cena snížena ze 700 na 500 dolarů.

I tak ale nešlo o úspěch. Bloomberg informuje, že se prodalo pouze 150 tisíc kusů Essential Phone a že společnost nyní hledá kupce. Ruší také plány na další chytrá zařízení – mluvilo se zejména o chytrém reproduktoru ve stylu Amazon Echo.

Web The Information pak získal informaci, že Rubin zaměstnancům rozeslal zprávu, ve které říká, že nikdo v současné době neví, co pro firmu bude nejlepší. Rubin se pak na Twitteru zmiňuje, že se některé produkty ruší ve jménu vývoje potenciálních velkých hitů.

Společnost Essential na investicích získala celkem 330 milionů dolarů, mimo jiné od Amazonu nebo čínského Tencentu.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?