Hlavní navigace

NBC ukončí svou sportovní stanici, posílí streamovací službu

26. 1. 2021

Sdílet

NBCSN, NBC Sports Network Autor: NBCUniversal

Placený sportovní kanál NBC Sports Network (NBCSN) přestane na konci roku 2021 fungovat. Zaměstnancům této satelitní a kabelové stanice to podle amerických médií oznámil v interním e-mailu ředitel Pete Bevacqua. Mediální koncern NBCUniversal se rozhodl, že většinu sportovních přenosů přesune na plnoformátovou kabelovou stanici USA Network. 

Další část převezme od příštího roku streamovací služba Peacock, která nabídne například přenosy anglické fotbalové Premier League nebo wrestling. Do aplikace se dosud registrovalo 22 milionů uživatelů a dalších 24 milionů domácností ji může využívat bez příplatku v rámci telekomunikačních služeb firmy Comcast, mateřské společnosti NBC.

Důvodem k uzavření sportovního programu je jednak situace ve sportovním odvětví způsobená koronakrizí, jednak klesající počet zákazníků kabelových operátorů v USA a také tvrdá konkurence stanic ESPN a Fox Sports 1. Začlenění sportovních přenosů do rodinné stanice by mělo zvýšit jejich sledovanost. Zároveň však letos vyprší některá sportovní práva, která NBC dosud držela – například na přenosy NHL. 

Sportovní přenosy se na internetové platformy přesouvají ve stále větší míře. Disney například vykupuje exkluzivní práva pro svou aplikaci ESPN+. Amazon Prime si už vyzkoušel vysílání amerického fotbalu. Na HBO Max by se měly letos objevit přenosy basketbalových a baseballových utkání. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).