Hlavní navigace

Nej.cz kupuje providery Telconet a Kyklop, drží pozici trojky za O2 a UPC

22. 8. 2018

Sdílet

Nej.cz

Internetový provider Nej.cz, který spadá pod Kaprain Industrial Holding, pokračuje v akvizicích. Firma v loňském roce získala RIO Media a KT Mimoň a nyní navazuje odkupem firem Telconet a Kyklop, které poskytují připojení na severní Moravě.

Nej.cz uvádí, že své služby poskytuje 220 tisícům domácností a že upevňuje pozici třetího největšího poskytovatele internetu a televize v Česku, hned za O2 a UPC. „Věříme, že budeme v nákupech i nadále pokračovat,“ říká výkonný ředitel Nej.cz Jaroslav Hanyk.

Nej.cz naposledy v obchodním rejstříku zveřejnila své výsledky za rok 2016. V tomto roce tržby meziročně narostly o 3,5 procenta na 299 milionů korun a zisk EBITDA narostl o 5,6 procenta na 179,5 milionu korun.

Skupina Nej.cz se zaměřuje na pevné sítě a uvádí, že bezdrátové připojení se na celkových tržbách podílí pouze pěti procenty.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 8. 2018 8:56

  Marty (neregistrovaný)

  KAPRAIN je investiční skupina založená v roce 2013 Karlem Pražákem, který byl téměř 20 let členem skupiny PPF a který celou dobu velmi úzce spolupracoval s Petrem Kellnerem.

  OMG :-)

 • 12. 9. 2018 21:31

  Kluk (neregistrovaný)

  3 nejvetsi hrac:-)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).