Hlavní navigace

Nejsou lidi. Etnetera otevírá vývoj v Jihlavě a zkouší se dostat do USA

Sdílet

Jan Sedlák 2. 8. 2018
Etnetera

Další z tuzemských technologických firem reaguje na nedostatek lidí a otevírá regionální pobočku. Etnetera konkrétně zakotvila v Jihlavě. Tam má aktuálně dva lidi (kodér a JavaScript programátor) a do konce roku chce počty lidí rozšířit až na deset.

Etnetera věří, že získá lidi, kteří se například nechtějí stěhovat do Brna nebo Prahy. Brát mimo jiné chce z Vysoké školy polytechnické, se kterou také na podzim rozjede spolupráci, stejně jako s průmyslovými školami.

„Rozšíření do regionů vidíme jako jednu z cest, jak se vyrovnat s dlouhodobým nedostatkem lidí v IT. Jihlavou jsme začali zejména proto, že u nás funguje takzvaná jihlavská klika. Několik lidí odsud pochází a bylo pro ně zajímavé pobočku budovat,“ popisuje nový šéf Etnetery Petr Votoček.

Etnetera se rovněž zamýšlí nad otevřením podobných poboček v severních Čechách nebo na severní Moravě. Cesta do regionů kromě nabírání lidí může také o něco snížit náklady. „Detaily bych neuváděl, ale určitě v těchto krajích jsou levnější kanceláře a náklady, takže určité možnosti zde jsou,“ uvedl Votoček v rozhovoru pro Lupu, který vyjde v nejbližších dnech.

Holešovičtí vývojáři vedle toho zkouší expanzi také do Spojených států. „V současné době ve Státech máme malý tým, který zkoumá trh. Snažíme se tam prezentovat jako firma starající se o bezpečnost. Vytvořili jsme balíček pro penetrační testování a snažíme se ho nabízet na tamním trhu. Rádi bychom se dostali k dalším příležitostem, třeba zakázkovému vývoji. Strategií není být nejlevnější, ale nabízet kvalitu a fakt, že dané oblasti skutečně rozumíme,“ vysvětluje Votoček.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.