Hlavní navigace

Největší evropská výzkumná organizace GÉANT nasadila DDoS technologii z Brna

Sdílet

Jan Sedlák 25. 6. 2018
Flowmon Networks Autor: Jan Sedlák

Největší evropská výzkumná a vzdělávací síť GÉANT, do které je v České republice zapojen CESNET, začala pro ochranu před DDoS útoky využívat technologii z Brna. GÉANT nasadil Flowmon DDoS Defender od společnosti Flowmon Networks.

Páteřní síť GÉANT každý den přenáší řádově PB dat a pracuje s tokem přes 500 Gb/s. Síť má přes 50 tisíc kilometrů tras, propojuje přes 50 milionů uživatelů a 10 tisíc institucí pro výzkum a vzdělávání, kterým poskytuje výpočetní výkon, úložiště, aplikace a podobně.

Tato infrastruktura je podle zástupců GÉANT pod čím dál častějšími DDoS útoky. Přesnější údaje organizace neuvádí. Technologie od Flowmonu má zkracovat reakční časy na přicházející útoky.

DDoS Defender z Brna pracuje na principu kontinuálního strojového učení. Využívá flow data generovaná síťovými prvky typu routery nebo switche. Defender se průběžně na těchto informacích učí odlišovat nelegitimní provoz od legitimního.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 6. 2018 18:47

    secguru (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

    Nasazovat dnes bastl od Flowmonu může jen naprostý blázen. Předražená aplikace běžící nad zastaralým a dávno mrtvým PHP 5.4 bez bezpečnostní podpory, no nekup to! Pod naleštěnou kapotou se prodává bezpečnostní vrak.