Hlavní navigace

Největší německá bitcoinová burza koupila celou investiční banku

Sdílet

Karel Wolf

Německá kryptoměnová burza Bitcoin.de koupila stoprocentní podíl ve frankfurtské investiční bance Tremmel. V pondělí to investorům oznámila společnost Bitcoin Group SE, která za burzou stojí.

Přesná výše akvizice nebyla zveřejněna, ale dle slov společnosti se jednalo o nižší sedmicifernou částku v eurech. Společnost tímto krokem získala vlastní bankovní licenci, která jí umožní například na největším národním evropském trhu provozovat síť vlastních kryptoměnových „bankomatů“, což bez bankovní licence nebylo legálně možné.

Kryptoměnová burza Bitcoin.de patří k největším a nejstarším evropským bitcoinovým burzám. Je poměrně unikátní v tom, že ji reguluje německý BaFin (státní finanční regulátor), díky čemuž patří k nejbezpečnějším, ale také nejméně efektivním (vyrovnání obchodu probíhá až po připsání částky na bankovní účet prodávající protistrany, samotná burza totiž peníze v zástavě nedrží) kryptoměnovým burzám na světě. Právě pomalé rychlosti uzavírání obchodů a problémům s likviditou by ale po akvizici banky mohlo konečně odzvonit. 

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Žádné názory