Hlavní navigace

Největší prvotní investice v Česku a na Slovensku. Deepnote má 3,8 milionu dolarů

10. 2. 2020

Sdílet

Jakub Jurových, Deepnote

Historicky největší úvodní seed investici v rámci česko-slovenských startupů získal Deepnote. Celkem 3,8 milionu dolarů (asi 86 milionů korun) do firmy vložily slavné fondy Accel a Index Ventures. Už dříve do projektu investovalo také pražské Credo Ventures.

Pro Accel, který investoval třeba do Facebooku či Slacku, jde o první tuzemskou investici. Startup nabral i angel investory, mezi kterými jsou například spoluzakladatel OpenAI Greg Brockman nebo bývalý partner Y Combinatoru Daniel Gross. Deepnote si zároveň akcelerátorem Y Combinator prošel, dříve do něj zamířila i česká Supernova.

Deepnote vyvíjí platformu, která datovým analytikům a inženýrům umožňuje spolupracovat s kolegy na pokročilých datových analýzách v reálném čase.

„Vytváříme jeden z prvních kolaborativních nástrojů pro datové analytiky a inženýry. Umožňujeme jim spolupracovat s kolegy na pokročilých datových analýzách v reálném čase, což doposud žádný rozšířený nástroj nedokázal. Jejich práci zefektivňujeme podobným způsobem, jako to u zbytku populace dokázaly Google dokumenty, když v týmech prakticky nahradily Microsoft Word,“ přibližuje Deepnote jeho zakladatel Jakub Jurových.

„Věříme, že se nám podaří vybudovat platformu, která dá vědcům, vývojářům a datovým analytikům do ruky funkce, jejichž absence je dosud reálně limitovala. Cílíme také na studenty a vědeckou obec, jejíž zástupci mají už dnes možnost Deepnote používat v rámci nedávno spuštěné beta verze,“ dodává. Více lze prostudovat na webu a o early access přístup je možné zažádat zde.

Deepnote sídlí v Praze a prozatím se skládá z týmu deseti lidí. Spuštění ostré verze se očekává v druhé polovině letošního roku.

„Porozumění datům už nemůže být izolovaný úkol malé skupiny profesionálů – musí to být priorita celých firem či organizací a jejich úzce spolupracujících datových vědců, vývojářů a produktových manažerů. Deepnote jim všem umožní tvořit, spolupracovat a sdílet výstupy s ostatními odděleními, čímž od základů mění to, jak přemýšlíme o datové vědě,“ věří v Index Ventures.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).