Hlavní navigace

Němci natáčejí pokračování Pana Tau, ČT se na něm nepodílí

6. 9. 2019

Sdílet

Matt Edwards jako Pan Tau Autor: Caligari Film

Německá filmová a televizní produkce Caligari Film natáčí v Mnichově nové díly příběhů Pana Tau. Premiéra má být příští rok, v hlavní roli kouzelného pána s buřinkou se objeví britský komik Matt Edwards.


Autor: Caligari Film

Podle Hospodářských novin mělo jít původně o koprodukční projekt s Českou televizí, ta ale nakonec od záměru upustila. „Původně plánovaných deset českých dílů se nakonec zredukovalo na dva, což by bylo obtížné z tvůrčího i obsahového hlediska,“ řekla novinám mluvčí České televize Karolína Blinková.

„Německá vize se od původního Pana Taua a od našich tradičních představ hodně vzdálila. Začal z toho vznikat úplně jiný seriál,“ dodal režisér Karel Janák, který se měl na projektu podílet za českou stranu.

Seriál ze 70. let minulého století natočený v koprodukci s WDR má celkem 33 dílů. Současná německá produkce původně plánovala 52 dalších, není ale jasné, kolik jich nakonec vznikne.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).