Hlavní navigace

Neomezená data zapnulo 233 tisíc klientů T-Mobilu, objem přenesených dat stoupl o 36 %

20. 3. 2020

Sdílet

T-Mobile - logo Autor: T-Mobile

Od středy do pátečního dopoledne si neomezená data ze speciální nabídky T-Mobilu aktivovalo 233 tisíc zákazníků. Na dotaz Lupy to uvedl Jiří Janeček z tiskového oddělení operátora.

Jde o počet fyzických klientů a malých podnikatelů, který operátor zapnutí neomezených dat v době epidemie koronaviru nabídl.

Také díky této akci se zvýšil datový provoz v síti T-Mobilu. „Pokud porovnáme 19. 3. s ‚přednouzovým‘ čtvrtkem 5. 3., byl objem přenesených dat v mobilní síti o 36 % větší,“ uvádí Janeček. 

„Hlasový provoz se už po výkyvu na začátku týdne ustálil, nicméně je stále zhruba o 20 % vyšší než na začátku března. Vše intenzivně sledujeme, kapacita je zatím dostatečná,“ doplňuje.

Evropská komise na základě zvýšeného provozu v internetových sítích vyzvala operátory, provozovatele streamingových služeb i uživatele k tomu, aby předešli možnému zahlcení sítí. Na výzvu zatím reagovaly servery Netflix a YouTube, které oznámily snížení kvality streamingu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).