Hlavní navigace

Neomezený tarif za 499 Kč? ČTÚ varuje před nabídkou „operátora“ WoWmobil

9. 5. 2018

Sdílet

WoWmobil

„NEOMEZENÝ TARIF bez smlouvy a bez závazků neomezené volání a SMS 5, 10, nebo 20 GB dat od Kč 499,–“ Nabídka, kterou najdete na webu WoWmobil.cz, je na první pohled lákavá, ale zákazníci by se před ní měli mít na pozoru.

Jak na sociálních sítích upozornil Český telekomunikační úřad (ČTÚ), dotyčný „operátor“ je totiž z řady důvodů velmi podezřelý:

„Nejedná se o poskytovatele služeb elektronických komunikací, a pokud spotřebitelé využijí nabídky tohoto subjektu, není možné jim zaručit ochranu práv, která jim náleží podle zákona. Krom všech ostatních prohřešků proti zákonu tento subjekt především není v České republice oznámen jako podnikatel v oblasti poskytování služeb elektronických komunikací, nemá zveřejněn návrh smlouvy a výslovně nezaručuje možnost ponechání si telefonního čísla,“ upozorňuje ČTÚ.

WoWmobil slibuje zaslání SIM karty na adresu zákazníka. Ještě předtím mu ale musí uživatel prozradit své osobní údaje (jméno a příjmení, adresu, mobilní číslo a e-mailovou adresu) a předem za kartu zaplatit.

Zákazník ale nemá jistotu, že mu SIM karta skutečně dorazí, a pokud by nedorazila, v podstatě nemá šanci se domoci vrácení peněz. Při zadání osobních údajů také souhlasí s tím, že mohou být použity pro marketingové účely „operátora“ i kohokoli dalšího, říká WoWmobil v podmínkách ochrany osobních údajů:

Údaje zpracováváme pro následující účely: veškeré marketingové, propagační a obchodní účely (včetně zasílání obchodních sdělení, telemarketingu a provádění průzkumů trhu) naší společnosti a jakýchkoliv jiných subjektů.

Provozovatelem služby je podle webu firma Central IT b.v. sídlící v Amsterdamu. Doménu WoWmobil.cz si v Česku zaregistroval Vít Musílek. Toto jméno se v minulosti objevilo v rámci kontrol Úřadu na ochranu osobních údajů (ÚOOÚ), kdy jistý Vít Musílek dostal za rozesílání spamu pokutu 100 tisíc Kč. Vzhledem k nedostatku dalších informací je samozřejmě možné, že jde o dva různé Víty Musílky.

Na webu najdete také e-mailovou adresu a telefonní číslo, na kterém můžete provozovatele služby kontaktovat. Když jsme na číslo zavolali a ptali se na detaily nabídky, po zjištění, že volá novinář, muž na druhém konci okamžitě zavěsil.

Aktualizace 14:15 – Web ani facebooková stránka WoWmobil nejsou v této chvíli dostupné.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).