Hlavní navigace

Neplníte naše usnesení, vytkla Rada České televize generálnímu řediteli

Sdílet

Filip Rožánek 11. 3. 2021
Petr Dvořák při zasedání Rady České televize Autor: Karel Choc, Internet Info

Generální ředitel České televize Petr Dvořák podle Rady ČT nesplnil úkol, který od ní dostal. V lednu rozhodla, že chce statistiku účasti předsedů a představitelů parlamentních subjektů za rok 2020 v pěti pořadech: Události, Události, komentáře, Otázky Václava Moravce, Interview ČT24 a 90' ČT24. Součástí přehledu měl být celkový počet pozvání, počet přijatých pozvání a počet odmítnutých pozvání.

K tématu se radní vrátili na středečním zasedání. Statistiku dosud neobdrželi, na návrh Hany Lipovské tedy schválili usnesení, že generální ředitel usnesení nesplnil. Usnesení podpořilo sedm radních (Jiří Kratochvíl, Pavel Kysilka, Hana Lipovská, Pavel Matocha, Jiří Šlégr, Daniel Váňa, Luboš Xaver Veselý), tři byli proti (Martin Doktor, René Kühn, Zdeněk Šarapatka), dva se zdrželi (Jaroslav Dědič, Tomáš Samek) a dva na jednání chyběli (Roman Bradáč a Jaroslav Maxmilián Kašparů).

Ředitel Petr Dvořák označil usnesení za lživé, účelové a šikanózní. Upozornil, že v lednovém usnesení nebylo žádné datum, do kdy má podklady dodat. V uplynulých týdnech navíc dostal nad rámec schváleného usnesení žádosti o další statistiky od předsedy Rady ČT Pavla Matochy. Opakovaně podotkl, že evidence hostů, kteří přijali nebo nepřijali pozvání do diskusních pořadů, je interní materiál redakce a nijak nevypovídá o vyváženosti a objektivitě zpravodajství. Ta se ostatně podle zákona o České televizi nehodnotí po jednotlivých pořadech, ale v celku vysílání.

Radní poté chtěli odhlasovat usnesení s konkrétním datem, na jeho podporu se ale nenašlo dost hlasů. Podle generálního ředitele by se téma mělo diskutovat při projednávání roční zprávy o stanici ČT24, kterého se zúčastní ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal. Ten může zodpovědět otázky radních. Souhrnná zpráva se původně měla projednávat tuto středu, kvůli onemocnění radního Romana Bradáče, který ji měl představit, se ale projednání posouvá o dva týdny.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.