Hlavní navigace

NetApp zavírá pobočky v Česku a na Slovensku, aktivity převezme ALEF

6. 5. 2019

Sdílet

NetApp

Americká společnost NetApp, která dodává storage zařízení do datových center, ukončuje provoz české pobočky. Společně s tím se zavírají kanceláře také na Slovensku, v Řecku, Portugalsku, Maďarsku, Estonsku, Polsku, Slovinsku, Turecku a některých dalších zemích v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky.

Podle informací z trhu rozhodnutí o ukončení přímých zastoupení souvisí s tím, že náklady na provoz poboček neodpovídaly obchodním výsledkům, které generovaly. V Česku a dalších zemích bude NetApp zastoupený společností ALEF Distribution a prodej tak bude probíhat přes partnery.

NetApp pobočku v Česku oficiálně otevíral v roce 2009, kdy rozjel obchodní zastoupení jako součást expanze ve střední a východní Evropě. Český NetApp fungoval především jako obchodní podpora pro distributory a v řadě aktivit se spoléhal na zahraničí.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 5. 2019 2:15

  bez přezdívky

  to není naprosto nic překvapujícího.. stačí se podívat na ceny, za které NetApp (a jemu podobní konkurenti) nabízejí své produkty.. např. takový DELL si je schopen říci za vcelku "hloupý" DAS (Direct Attached Storage) se dvěma disky 100.000 Kč bez DPH.. absurdní! .. ani 3 roky NBD záruka výměny HW dílu na místě zkrátka v tomto neobstojí. Chápu, že je nutné rozmělnit náklady na R&D do finální ceny produktu, ale tito "hegemoni" trhu si už dávno začali plést TCO efektivitu s ROI / RD a naprosto nesmyslně věří tomu, že na každou firmu zapůsobí marketingové tlachy typu "úspora energie".. no.. i kdyby dnešní storage při průměrné spotřebě 300W byl dotován z jejich strany (výrobců), tak roční úspora by při 3-letém provozu činila 7.2 KW denně * x 365 * 3 = 7800 KWh... Megawatt hodina pro průmyslové podniky je o něco levnější než pro domácnosti a SOHO segment, ale i tak je to max úspora někde okolo max 20.000 Kč za 3 roky provozu (nové zařízení také něco bere.. nejede naprázdno).

  o tom, jak přemrštěné a nesmyslné ceny výrobců při uvádění těchto storage na trh jsou, svědčí vývoj cen refurbished použitých storage zařízení.. takový DELL PowerVault MD1000 při svém uvedení v roce 2006 stál v distribuci právě těch cca 100.000 Kč bez DPH s dvěma SATA disky.. o čtyři roky později se dal na druhotném trhu s refurb zařízeními pořídit snadno okolo 12-15.000 Kč. A s NetApp to bude ještě horší, co se týče propadu cen. A k tomu si připočítejte celou řadu laciných - fakt laciných, i po stránce dílenského zpracování - čínských a asijských produktů, SuperMicro mezi nimi na první příčce.

  zkrátka lidi (firmy) nejsou fakt hloupí, aby dopláceli(y) na nějaké pozlátko ve formě rádoby luxusního produktu, když všechno to je "stejné" - od Foxconnu..

 • 7. 5. 2019 8:13

  Bluehawk

  Tak zrovna NetApp se svým vafleFS jistou přidanou hodnotu proti "tomu od FoxConnu" přeci jen má.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).