Hlavní navigace

Netflix uvádí interaktivní film Bandersnatch od tvůrců seriálu Black Mirror

28. 12. 2018

Sdílet

Bandersnatch - Netflix Autor: Netflix

Netflix se vydal na cestu interaktivního vyprávění, ve kterém divák svými volbami ovlivňuje děj. Film Bandersnatch, který online videotéka předplatitelům nabízí od pátku 28. prosince, vypráví příběh videoherního vývojáře z 80. let minulého století a sám se vlastně v některých momentech jako videohra chová.

Funguje na podobném principu jako legendární český Kinoautomat z Expa 1967: divák může na určitých místech zvolit, jakou cestou se děj bude dál ubírat. Na obrazovce se zobrazí dvě volby a divák má asi deset vteřin na to, aby jednu z nich vybral. Film si pak „pamatuje“, jakou volbu divák provedl, a zohlední ji i v budoucím ději.

Jak interaktivní film vznikal, popisuje článek v časopise Wired (pozor, obsahuje spoilery). Za příběhem stojí dvojice Charlie Brooker a Annabel Jones, tvůrci sci-fi seriálu Black Mirror. První verzi scénáře psali v nástroji Twine, který se používá například pro navrhování videoher. Klasické psaní totiž nedokázalo zachytit všechny interaktivní možnosti příběhu.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 12. 2018 22:33

  Jak (neregistrovaný)

  Ve skutečnosti to vůbec není jako Kinoautomat, kde se linie spojovali a neměli moc vliv na děj. Tady to je spíš jako počítačová hra, zvolíte špatně a ... je konec.

 • 28. 12. 2018 11:09

  retro silenstvi (neregistrovaný)

  Ta prosincová nabídka jinak za moc nestála. Takže jsem neodolal a předplatil jsem si na rok Viki za 30 dolarů. Momentálně sleduji seriál I'm Not a Robot. Komediální k-drama korejské televize MBC vypráví o tom, jak tým vědců vytvoří pokročilého humanoidního robota. Při jeho vzhledu se šéf tohoto týmu inspiruje svojí bývalou přítelkyní. Nešťastnou náhodou ale dojde k závadě, takže je nutné angažovat právě tuto dívku, aby zahrála jeho roli.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).