Hlavní navigace

Netflix žádá v Turecku o licenci, země zavedla novou regulaci

4. 9. 2019

Sdílet

Turecký televizní a rozhlasový úřad oznámil, že obdržel více než 600 žádostí o licenci k provozování internetových videoslužeb. Novinka je součástí přísnější mediální legislativy, která zavádí dohled nad audiovizuálním obsahem šířeným na webu a v nadstavbových multimediálních službách. Platit začala od začátku srpna.

Organizace, které chtějí poskytovat on-demand služby a provozovat internetové vysílání, musí mít obsahovou licenci, resp. svolení k internetovým přenosům. Obojí je zpoplatněné – licenční poplatek pro internetovou televizi vyjde na 100 000 tureckých lir (zhruba 400 000 Kč). Dostupné jsou i krátkodobé licence na tři měsíce, které jsou podstatně levnější.

Mezi žadateli o licenci jsou podle ředitele úřadu operátoři Turkcell nebo Vodafone, turecký videoportál Blu TV nebo americký Netflix. V případě prohřešku má mít držitel licence 30 dnů na nápravu. Pokud problém neodstraní, vystavuje se riziku pozastavení licence na tři měsíce a potažmo jejímu úplnému odebrání.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).