Hlavní navigace

Netflix získal méně předplatitelů než očekával, ve Spojených státech mu ubyli

18. 7. 2019

Sdílet

Internetová televize Netflix zveřejnila výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku. Nenaplnily očekávání, které si naplánovala. Služba získala výrazně méně nových předplatitelů než chtěla. Ve Spojených státech dokonce poprvé od roku 2011 ubyl počet zákazníků.

Plán byl, že od dubna do června získá celosvětově pět milionů nových odběratelů. Ale službu si objednalo jen 2,7 milionu uživatelů. A 130 tisíc amerických zákazníků své předplatné zcela zrušilo. Akcie firmy na oznámení reagovaly poklesem.

Vedení Netflixu je přesvědčeno, že se čísla výrazně zlepší. Ve sdělení pro akcionáře píše, že se diváci celosvětově ve významném počtu odklánějí od tradičního lineárního televizního vysílání a dávají přednost internetové zábavě. Ve 3. čtvrtletí firma očekává 7 milionů nových předplatitelů.

Nesplněné předpoklady ve druhém čtvrtletí firma v zásadě vysvětluje tím, že nenabídla dostatečný počet lákavých premiér, a rovněž se na poptávce projevilo lednové zvýšení cen. Ohledně dalšího vývoje je optimistická: třetí čtvrtletí odstartovalo superúspěšnou premiérou nové řady seriálu Stranger Things a další hity budou následovat. I kvůli tomu Netflix očekává, že znovu bude nabírat předplatitele i na domácím americkém trhu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).