Hlavní navigace

Nette spouští crowdfundingovou kampaň, potřebuje peníze na rozvoj

Sdílet

Jan Sedlák 10. 7. 2018
Nette

Nette spustilo crowdfundingovou kampaň, která má zajistit další rozvoj tohoto frameworku. Nejde o výběr tradiční jednorázové sumy, jako to u podobných kampaní bývá, ale o pravidelné měsíční příspěvky.

Kampaň má nastaveny čtyři cíle – na 64 tisíc, 128 tisíc, 196 tisíc a 256 tisíc korun měsíčně. U první mety se vývoji Nette bude věnovat jeden programátor na polovinu pracovní doby, druhý cíl zajistí programátora na plný úvazek, další přizve spolupracovníky, bude se vylepšovat dokumenty a podobně, a u čtvrté možnosti se počítá se dvěma vývojáři.

V současné době se do finanční podpory Nette zapojilo 61 partnerů, kteří dohromady chtějí měsíčně poskytnout přes 55 tisíc korun. Kampaň přispěvatelům nabízí benefity jako možnost vkládání pracovních nabídek nebo inzerci na fóru.

Nette uvádí, že je třeba přicházet s novinkami, podporovat nejnovější verze PHP, mít dokumentaci či obsah. „Bez adekvátního financování se nic z toho nedá zajistit,“ píše se v kampani.

David Grudl, původní autor Nette, nedávno o vývoji a vývojářích open source mluvil na konferenci Devel.cz. Záznam jeho přednášky je k dispozici zde.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.