Hlavní navigace

NIX.CZ nabízí na dva měsíce porty zdarma, internetový provoz kvůli viru roste

Sdílet

Jan Sedlák 17. 3. 2020
NIX.CZ - logo

Internetový uzel NIX.CZ začíná nabízet nové porty nebo upgrade těch stávajících na dva měsíce zdarma. Po uplynutí této lhůty bude možné tyto porty bezplatně zrušit. Rozhodlo tak představenstvo sdružení v reakci na současnou situaci s virem COVID-19.

„Jsme si vědomi, že velká část populace pracuje v současné době z domova, což generuje velký nápor na sítě našich členů a zákazníků,“ popisuje NIX s tím, že členové mohou mít problémy s kapacitou.

NIX také informoval, že vir, home office a podobně mají vliv na zvýšení datových toků. „V porovnání s minulým týdnem jsme tento týden zaznamenali zvýšení internetového provozu, a to o 25 procent. Nárůst přenesených internetových dat může souviset s nařízenými home office a pochopitelně také se zrušenou školní výukou. Ke skokovým nárůstům potom v tomto týdnu docházelo vždy, když média vysílala oznámení výsledků jednání Bezpečnostní rady státu nebo vlády,“ napsal v pátek šéf NIXu Adam Golecký.

Oorovnání internetového provozu z tohoto a minulého víkendu. Internetový provoz o tomto víkendu byl srovnatelný s běžným pracovním dnem

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.