Hlavní navigace

NIX.CZ nabízí na dva měsíce porty zdarma, internetový provoz kvůli viru roste

Sdílet

Jan Sedlák 17. 3. 2020

Internetový uzel NIX.CZ začíná nabízet nové porty nebo upgrade těch stávajících na dva měsíce zdarma. Po uplynutí této lhůty bude možné tyto porty bezplatně zrušit. Rozhodlo tak představenstvo sdružení v reakci na současnou situaci s virem COVID-19.

„Jsme si vědomi, že velká část populace pracuje v současné době z domova, což generuje velký nápor na sítě našich členů a zákazníků,“ popisuje NIX s tím, že členové mohou mít problémy s kapacitou.

NIX také informoval, že vir, home office a podobně mají vliv na zvýšení datových toků. „V porovnání s minulým týdnem jsme tento týden zaznamenali zvýšení internetového provozu, a to o 25 procent. Nárůst přenesených internetových dat může souviset s nařízenými home office a pochopitelně také se zrušenou školní výukou. Ke skokovým nárůstům potom v tomto týdnu docházelo vždy, když média vysílala oznámení výsledků jednání Bezpečnostní rady státu nebo vlády,“ napsal v pátek šéf NIXu Adam Golecký.

Oorovnání internetového provozu z tohoto a minulého víkendu. Internetový provoz o tomto víkendu byl srovnatelný s běžným pracovním dnem

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.