Hlavní navigace

NIX spojuje peeringové uzly a sítě v Česku a na Slovensku a snižuje ceny

7. 6. 2019

Sdílet

NIX.CZ - logo

NIX spojuje své peeringové uzly v Česku a na Slovensku (NIX.CZ a NIX.SK), a tedy i sítě, které v nich působí, rozhodlo se včera na pracovní skupině.

„Spojení NIX.CZ a NIX.SK znamená pro sítě připojené na Slovensku, že si na svůj port budou moci nechat nakonfigurovat i peeringovou VLANu NIX.CZ. Z praktického hlediska představuje tato změna přístup do dvou VLAN (české a slovenské), což bude pro připojené sítě znamenat, že budou mít možnost peerovat se společnostmi připojenými v jedné nebo druhé zemi,“ popisuje NIX.

Šéf NIXu Adam Golecký uvádí, že se spojení začne testovat u jedné stogigové trasy a pokud se ukáže, že je vše životaschopné, začne se pracovat na druhé záložní lince. „Podle našich informací byl o toto spojení u sítí připojených na Slovensku zájem. Výhody to samozřejmě přinese i sítím připojeným v Čechách. V pražském uzlu NIX.CZ se tak objeví nové sítě, s nimiž bude možné si snáze vyměňovat data,“ říká dále Golecký.

Společně s tím se od 1. července mění ceník, což má prý snížit bariéry pro vstup do NIXu a usnadnit startovací podmínky pro menší ISP. Ceny se mění takto: „V případě 1GE portů, u nichž byl do této chvíle poplatek 2 000 korun měsíčně, dojde ke snížení na jednu korunu za první port o této kapacitě, další 1GE porty zůstávají na 2 000 korunách měsíčně. U 10GE a 100GE portů se jedná o zlevnění o 1 500 korun. U 40GE portů dochází ke snížení ceny o 2 500 korun.“

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).