Hlavní navigace

Nordic Telecom fúzoval devět poskytovatelů internetu, konsolidace je v plném proudu

Sdílet

Jan Sedlák 6. 10. 2021
Nordic Telecom Autor: Nordic Telecom

Internetový poskytovatel Nordic Telecom Regional, dříve známý jako Libli, provedl fúzi s devíti menšími providery. Na jejich postupný odkup byly vynaloženy stovky milionů korun.

Spojováni jsou konkrétně poskytovatelé Alcom Systems, Biteo, CMS Internet, Fifejdy.cz, Fortech, Nordic Net, Omega Tech, Privat Group a Tišice.Net. Nordic Telecom tak získal další pokrytí na Ostravsku, Berounsku, Litomyšli, Svitavách, Chotěboři a dalších lokalitách.

Nordic Telecom nabízí tradiční pevné připojení a také fixní bezdrát na frekvenci 3,7 GHz. Skupina Tomáše Otruby má v mobilních aktivitách větší ambice. Operátor zprovoznil přes tisíc vysílačů na 3,7 GHz a od poslední aukce drží také kmitočty v pásmu 3,5 GHz. Nordic chce během příštího roku vstoupit prostřenictvím národního roamingu na celoplošný mobilní trh.

Aktivity Nordicu jsou součástí probíhající fúze na trhu s menšími poskytovateli internetu. Aktivní je zejména Kaprain a jeho Nej.cz. Ten nedávno fúzoval sedm telekomunikačních firem. Také Kaprain drží frekvenci 3,5 GHz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.