Hlavní navigace

Nokia se chce vrátit se vší parádou. Chystá zřejmě vlastní virtuální asistentku

Sdílet

Jan Beránek 10. 1. 2017

Siri, Google Home, Amazon Alexa, Now, Viv od Samsungu nebo Cortana. Parta asistenčních entit, která dosud operovala na mobilních telefonech. Finská Nokia si chce svůj návrat opepřit i vlastní umělou inteligencí. Ta by se měla jmenovat Viki. 

Server GSMInfo získal dokument, který potvrzuje registraci ochranné známky Viki pro Evropskou unii. V popisku žadatel (Nokia Solution & Networks) tvrdí, že půjde o asistenční službu, se kterou lze komunikovat hlasem nebo textem. 

Novinka přichází krátce poté, co obrozená firma oznámila šest telefonů, které by se měly letos dostat na pulty obchodů. Oproti experimentům z minulosti, tentokrát Nokia, respektive společnost HMD, která práva na značku odkoupila, sází na Android. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 1. 2017 10:30

  DrVopylecVokurka (neregistrovaný) 85.203.9.---

  Pro mě byla Nokia vždy synonymem funkčnosti přesněji praktičnosti a funkčnosti - dodnes neznám lepší telefon na volání než Nokia E52. Ok, čas oponou trhnul a máme tady chytrá, dotyková zařízení. Volání už není hlavní funkcí, už jedeme v datech a mobil částečně nahrazuje PC a foťák (částečně!!!). To co bych Já osobně od zresuscitované Nokie čekal je samozřejmě návrat k jejich standardu (praktičnost, spolehlivost, výdrž) a pak něco navíc. Virtuální asistent je pro mě nesmysl, hloupost protož já chci, aby telefon dělal přesně to co mu řeknu a ne to, co on sám myslí nebo chce nebo se domnívá, že já si myslím. Chápu, z hlediska marketingu a všech těch "bublin" je asi pro Nokii důležité se prezentovat jako vizionář, ale mě to spíš odrazuje. Pokud si budu chtít koupit telefon přecpaný značkovým crapware co nepůjde odinstalovat a furt mě bude obtěžovat (např. Svoice) tak si koupím nějakou zavedenou značku a nemusím riskovat "nováčka" zresuscitovanou Nokii.

 • 10. 1. 2017 11:01

  comodoro (neregistrovaný) ---.60.broadband6.iol.cz

  Zarazilo mě spojení Google Alexa, to se odehrály nějaké divné technologické rošády, nebo je to chybsa?

 • 10. 1. 2017 11:54

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  S Androidem to bude vždy jen levný a trvale nebezpečný odpad. Museli by vydávat minimálně jednou měsíčně bezpečnostní aktualizace, ale ani to moc nepomůže ten šmejd udržet v bezpečném stavu. Na takovém hnoji nic použitelného nepostaví.