Hlavní navigace

Nokia v Česku zdvojnásobila tržby na miliardu, pomohlo spojení s Alcatel-Lucent

12. 2. 2020

Sdílet

Nokia

Česká pobočka finské telekomunikační společnosti Nokia Solutions and Networks ve finančním roce 2018 navýšila tržby o 594 milionů na 1,054 miliardy korun. Vyrostl také zisk, a to z 13,4 na 32,9 milionu korun.

Výraznému nárůstu tržeb pomohl dokončení spojení Nokie s francouzským konkurentem Alcatel-Lucent. Došlo k plné integraci všech týmů a je možné nabízet portfolio technologií IP, fixních a mobilních sítí, služeb a softwaru.

Nokia věří, že díky spojení bude moci nadále posilovat pozici. „Společnost nadále profituje ze spojení obou firem a je významným a jediným západním end-to-end dodavatelem technologií pro mobilní a fixní operátora. Stále rozšiřující používání především technologií LTE a optických připojení operátory a dynamický nárůst spotřeby dat koncovými uživateli přispívá každoročně k další potřebě kapacitního rozšiřování našich technologií. Poměrně důležitým aspektem zůstává schopnost společnosti každoročně uzavřít významný kontrakt se zákazníky v našem oboru a pomalý, ale jistý příchod 5G,“ uvádí firma v účetní závěrce.

Nokia má u nás obchodní týmy zaměřené na O2, CETIN, Nordic Telecom a dále na T-Mobile, veřejný sektor a enterprise. Firma očekává stabilizaci celkových prodejů.

Konkurenční Ericsson ve stejném roce dosáhl na tržby přes 423 milionů korun, které meziročně narostly z 381,4 milionu. Zisk činil přes 12 milionů. Ericssonu se v daném období podařilo vyvíjet systém IN pro CETIN, pracovat na projektu Location Based Systems a fakturační platformě BSCS v O2 či dodávat řídící vrstvy komutovaných a paketových sítí ve Vodafonu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).