Hlavní navigace

NortonLifeLock kupuje Avast, Ondřej Vlček a Pavel Baudiš míří do vedení spojené firmy

10. 8. 2021

Sdílet

Avast - logo Autor: Avast

Po několik týdnech spekulací je jasno. Česká antivirová společnost Avast oficiálně oznámila, že se s americkou firmou NortonLifeLock dohodla na podmínkách vzájemné fúze. Ke spojení má dojít „formou nabídky společnosti NortonLifeLock na celý vydaný a vydávaný kmenový akciový kapitál společnosti Avast“. Američané tedy Avast kupují a obě firmy se spojí fúzí do nové společnosti. 

Cena české firmy by se podle dohody mohla vyšplhat až na 8,6 miliardy USD (v přepočtu necelých 190 miliard Kč). Fúzi ještě musí schválit antimonopolní úřady USA a Evropské komise.

Akcionáři Avastu mají za své podíly dostat jednak finanční vyrovnání a také akcie NortonLifeLocku, které americká firma nově vydá. „Na základě závěrečné ceny akcií společnosti NortonLifeLock ve výši 27,20 USD ze dne 13. července 2021 (poslední den obchodování s akciemi společnosti NortonLifeLock před zahájením tržních spekulací souvisejících s fúzí dne 14. července 2021) oceňuje fúze celý vydaný a vydávaný kmenový akciový kapitál společnosti Avast v rozmezí přibližně 8,1 miliardy USD a 8,6 miliardy USD, v závislosti na volbě akcionářů společnosti Avast,“ píše firma.

Podle dohody se má současný generální ředitel Avastu Ondřej Vlček stát členem představenstva a prezidentem NortonLifeLocku a spoluzakladatel české firmy Pavel Baudiš se má stát členem představenstva americké společnosti jako nezávislý ředitel.

Jak se bude firma, která z fúze vznikne, jmenovat, podle materiálů ještě není jasné. „NortonLifeLock má v úmyslu ve spolupráci s CEO Avastu zahájit proces, který určí jméno výsledné společnosti po fúzi,“ píše se ve dokumentech k transakci.

„Po dokončení fúze bude mít spojená společnost dvě hlavní sídla, a to v Tempe v Arizoně a v Praze, a zachová si významné zastoupení v České republice. Spojená společnost bude kótována na newyorské burze NASDAQ,“ dodává Avast.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).